Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > Producten A-Z - Ibuprofen voor kinderen - Ibuprofen siroop - NUROFEN KIND AARDBEI 20 MG/ML 200 ML SIROOP SUIKERVRIJ

Voornaam:
     
Achternaam:
     
Email:
     
Jouw vraag / opmerking:
     
NUROFEN KIND AARDBEI 20 MG/ML 200 ML SIROOP SUIKERVRIJ
RECKITT BENCKISER HEALTHCARE (BE
200 ml siroop voor kinderen, suikervrij
Thumbnail image for https://media.medipim.be/media/450x450/4bf56df4e2e70d8679cbc94429cabfd5.jpg
NUROFEN KIND AARDBEI 20 MG/ML 200 ML SIROOP SUIKERVRIJ
Thumbnail image for https://media.medipim.be/media/450x450/4bf56df4e2e70d8679cbc94429cabfd5.jpg
https://media.medipim.be/media/450x450/4bf56df4e2e70d8679cbc94429cabfd5.jpg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

11,26 €
+
CNK code: 2556264
Leverbaar
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Vrij verkrijgbaar

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Opstuurbaar

Witte suspensie met aardbeiensmaak
Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, buiten bereik van kinderen bewaren. Lees aandachtig de bijsluiter.
Vraag raad aan uw arts en/of apotheker. Indien u merkt dat u last krijgt van nevenwerkingen, gelieve steeds uw behandelende arts te contacteren.
Lees ook onze tips bij zelfmedicatie en verstandig gebruik van medicatie.
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Bij misselijkheid, maagpijn of zwarte stoelgang dadelijk uw arts raadplegen
  • Niet geven aan kinderen onder 3 maanden en die minder dan 6 kg wegen!
  • Probeer veel water te drinken
  • Bij het eten innemen
  • Schudden voor gebruik
  • Na opening 6 maanden houdbaar
  • Bij voorkeur niet geven bij waterpokken
Specifieke vragen?
Werkzame bestanddelen
Meer info over

Gebruik

Neem dit geneesmiddel altijd precies in zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

Nurofen voor Kinderen bereikt zijn optimale doeltreffendheid wanneer het nuchter of voor de maaltijden wordt ingenomen. Als uw kind een gevoelige maag heeft, kan u desalniettemin Nurofen voor Kinderen best samen met wat voedsel geven.

Het geneesmiddel niet toedienen aan kinderen jonger dan 3 maand of die minder dan 6 kg wegen.

De optimale dosis voor Nurofen voor Kinderen bedraagt 0,50 ml per kg lichaamsgewicht per inname en dit maximaal 3 maal per dag, tenzij uw arts anders heeft voorgeschreven. Elke verpakking Nurofen voor Kinderen bevat een doseerspuit met onderverdelingen per 0,5 ml en per kg. Het volstaat om de suspensie op te zuigen tot aan het lichaamsgewicht van uw kind om de gewenste dosis per inname te kennen. Indien nodig, deze dosis om de 6 à 8 uur herhalen met een maximum van 3 innamen per dag.

Voor oudere kinderen kan u ook een lepel gebruiken. Volg dan onderstaande tabel.

Gewicht (kg): 14 - 15 Leeftijd: 2 - 3 jaar Dosering: 5 ml of 1 koffielepel Aantal innamen per dag: 4 maal per dag

Gewicht (kg): 16 - 20 Leeftijd: 4 - 6 jaar Dosering: 7.5 ml of 1+1/2 koffielepel Aantal innamen per dag: 3 maal per dag

Gewicht (kg): 21 - 28 Leeftijd: 7 - 9 jaar Dosering: 10 ml of 2 koffielepels Aantal innamen per dag: 3 maal per dag

Gewicht (kg): 29 - 40 Leeftijd: 10 - 12 jaar Dosering: 15 ml of 3 koffieleêms Aantal innamen per dag: 3 maal per dag

Om de fles te openen, duwt u de schroefdop naar beneden terwijl u in tegenwijzerzin draait.

Wijze van toediening:
Om de gewenste dosis te bekomen: Druk de doseerspuit stevig in de opening van de fles, schud de fles, vul de spuit door de fles ondersteboven te houden en de zuiger zachtjes op te trekken tot de gewenste hoeveelheid (zie hierboven). Draai de fles om en verwijder de doseerspuit door deze zachtjes heen en weer te draaien. Plaats het uiteinde van de doseerspuit in de mond van het kind. Druk de zuiger traag naar beneden.

Na elk gebruik de doseerspuit reinigen en drogen.

De fles is opnieuw kindveilig afgesloten wanneer men bij het terugdraaien een “klik” hoort.

Duur van de behandeling WAARSCHUWING:
de vermelde dosering niet overschrijden. Dit geneesmiddel mag enkel gedurende een korte tijd gebruikt worden. Voor kinderen van 3 tot 5 maand die meer dan 6 kg wegen moet medisch advies gevraagd worden indien de symptomen verergeren of uiterlijk na 24 uur indien de symptomen aanhouden.

Indien bij kinderen vanaf 6 maanden dit geneesmiddel langer dan 3 dagen nodig is, of indien de symptomen verergeren moet een arts geraadpleegd worden.

Opgelet met

  • Uw kind is allergisch voor ibuprofen of voor andere soortgelijke pijnstillers (NSAID's) of
    voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
  • Uw kind heeft ooit last gehad van kortademigheid, astma, een lopende neus, zwelling van
    het gezicht en/of handen of netelroos na gebruik van ibuprofen, acetylsalicylzuur of
    vergelijkbare pijnstillers (NSAID's).
  • Uw kind heeft een voorgeschiedenis van maag- of darmbloeding of perforatie bij vroegere
    behandeling met NSAID's.
  • Uw kind een terugkerende maag- of duodenumzweer (peptisch ulcus) of bloeding heeft of
    dat gehad heeft (twee of meer episoden van bewezen zweer of bloeding).
  • Uw kind heeft ernstige lever-, nier- of hartfalen.
  • Bij erfelijke problemen met fructose/fruitsuiker (zie "Nurofen voor Kinderen bevat").
  • Uw kind heeft een cerebrovasculaire of andere actieve bloeding.
  • Uw kind heeft bloedstollingsstoornissen. Ibuprofen kan de bloedingstijd verlengen.
  • Uw kind heeft onopgehelderde stoornissen van de bloedvorming.
  • Uw kind heeft een ernstige uitdroging (veroorzaakt door braken, diarree of onvoldoende
    vochtinname).
  • Uw kind is jonger dan 3 maanden of weegt minder dan 6 kg.
  • Tijdens een infectie met waterpokken (varicella) verdient het aanbeveling het gebruik van Nurofen voor Kinderen te vermijden.

Bewaren

Bewaren beneden 25°C.

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de fles en het doosje na "EXP". Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Na het openen van de fles is de suspensie nog 6 maanden houdbaar.

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen zo niet in het milieu terecht.

In beeld

Algemeen

Symptomatische behandeling van pijn en koorts.

Bijwerking

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen geven. Niet iedereen heeft last van bijwerkingen.
De bijwerkingen verdwijnen meestal snel na stoppen van het geneesmiddel. De behandeling moet meteen gestopt worden wanneer een gastro-intestinale bloeding of zweer zich voordoet. Let op met bloed in de stoelgang (zwarte stoelgang), maagpijn en/of misselijkheid. Raadpleeg een arts.

Mogelijke nevenwerkingen zijn:

  • ademhalingsmoeilijkheden,
  • te lage of te hoge bloeddruk, invloed op het hart en vochtophoping (oedeem).
  • maagpijn,
  • misselijkheid,
  • pijn in de bovenbuik,
  • maagzuur,
  • gestoorde spijsvertering,
  • diarree of constipatie,
  • braken,
  • opgezwollen gevoel,
  • winderigheid,
  • verminderde eetlust,
  • maagdarmzweer,
  • bloed in de stoelgang,
  • maagdarmbloedingen,
  • hoofdpijn,
  • slapeloosheid of slaperigheid,
  • duizeligheid, zenuwachtigheid of verwarring,
  • huidreacties,
  • droge ogen en mond,
  • neusverkoudheid,
  • tandvleesabces.

Bij sterke overgevoeligheidsreacties is onmiddellijke hulp van een arts noodzakelijk. Deze worden gekenmerkt door een opgezwollen gezicht, tong of strottenhoofd, kortademigheid, versnelde hartslag, verlaagde bloeddruk of ernstige shock.

Bij langdurig gebruik van hoge dosissen van dit geneesmiddel kan hoofdpijn ontstaan. Het is belangrijk dat u deze hoofdpijn dan niet probeert te behandelen met nog hogere dosissen. Contacteer uw arts wanneer u last heeft van hoofdpijn na inname van dit geneesmiddel.


Minder voorkomende bijwerkingen kan u terugvinden in de bijsluiter.

Heeft u last van bijwerkingen die niet op de bijsluiter vermeld staan, neem dan contact op met uw arts of apotheker. 

Samenstelling

De werkzame stof in dit middel is 100 mg ibuprofen per 5 ml.

De andere stoffen van Nurofen voor Kinderen suikervrij rood 2% suspensie voor oraal gebruik zijn:
polysorbaat 80
glycerol
vloeibare maltitol
natriumsaccharine
citroenzuurmonohydraat
natriumcitraat
xanthaangom
natriumchloride
aardbeienaroma(bevat propyleenglycol)
domifenbromide
gezuiverd water