Apotheek Meysen Peer 3990 Peer : Home > Producten A-Z - Ibuprofen voor kinderen - Ibuprofen siroop - IBUPROFEN EG 40 MG/ML 100 ML SIROOP

Voornaam:
     
Achternaam:
     
Email:
     
Jouw vraag / opmerking:
     
IBUPROFEN EG 40 MG/ML 100 ML SIROOP
EG NV/SA
100 ml suspensie
Thumbnail image for https://media.medipim.be/media/450x450/24018b629b3989fb038ea0c98beeac6b.jpg
IBUPROFEN EG 40 MG/ML 100 ML SIROOP
Thumbnail image for https://media.medipim.be/media/450x450/24018b629b3989fb038ea0c98beeac6b.jpg
https://media.medipim.be/media/450x450/24018b629b3989fb038ea0c98beeac6b.jpg

Prijs incl. btw: Vermelde prijs is inclusief BTW en onder voorbehoud van prijswijzigingen en of typfouten.

7,80 €
+
CNK code: 2883031
Leverbaar
Deskundig advies
Leveringen in PEER: op weekdagen besteld voor 15u, vandaag nog in huis!
Gratis levering vanaf 50 €

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Vrij verkrijgbaar

Het product is vrij van voorschrift en kan opgestuurd worden. Opstuurbaar

Meer
Belangrijke informatie
Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, buiten bereik van kinderen bewaren. Lees aandachtig de bijsluiter.
Vraag raad aan uw arts en/of apotheker. Indien u merkt dat u last krijgt van nevenwerkingen, gelieve steeds uw behandelende arts te contacteren.
Lees ook onze tips bij zelfmedicatie en verstandig gebruik van medicatie.
  • Bij misselijkheid, maagpijn of zwarte stoelgang dadelijk uw arts raadplegen
  • Na opening 12 maanden houdbaar
  • Als dusdanig innemen of met water of fruitsap
  • NIET langdurig gebruiken zonder medisch advies
  • Bij het eten innemen
  • Schudden voor gebruik
  • Probeer veel water te drinken
  • Bij voorkeur niet geven bij waterpokken
Specifieke vragen?
Werkzame bestanddelen
Meer info over

Gebruik

Neem dit geneesmiddel altijd in precies zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

De gebruikelijke dosering, tenzij anders voorgeschreven door uw arts, is:

Lichaamsgewicht (leeftijd): 8 kg – 9 kg (6 maanden – 11 maanden) Enkelvoudige dosis: 50 mg ibuprofen (1,25 ml) Max. dagelijkse dosis: 200 mg ibuprofen (5 ml)

Lichaamsgewicht (leeftijd): 10 kg – 15 kg (1 jaar – 3 jaar) Enkelvoudige dosis: 100 mg ibuprofen (2,5 ml) Max. dagelijkse dosis: 300 mg ibuprofen (7,5 ml)

Lichaamsgewicht (leeftijd): 16 kg – 19 kg (4 jaar – 5 jaar) Enkelvoudige dosis: 150 mg ibuprofen (3,75 ml) Max. dagelijkse dosis: 450 mg ibuprofen (11,25 ml)

Lichaamsgewicht (leeftijd): 20 kg – 29 kg (6 jaar – 9 jaar) Enkelvoudige dosis: 200 mg ibuprofen (5 ml) Max. dagelijkse dosis: 600 mg ibuprofen (15 ml)

Lichaamsgewicht (leeftijd): 30 kg – 39 kg (10 jaar – 11 jaar) Enkelvoudige dosis: 200 mg ibuprofen (5 ml) Max. dagelijkse dosis: 800 mg ibuprofen (20 ml)

Lichaamsgewicht (leeftijd): ≥ 40 kg (Volwassenen en adolescenten van 12 jaar en ouder) Enkelvoudige dosis: 200-400 mg ibuprofen (5-10 ml) Max. dagelijkse dosis: 1200 mg ibuprofen (30 ml)

Bij kinderen en adolescenten hangt de dosis Ibuprofen EG af van het lichaamsgewicht, gewoonlijk 7 tot 10 mg/kg lichaamsgewicht als enkelvoudige dosis, tot maximaal 30 mg/kg lichaamsgewicht als totale dagelijkse dosis.

Na het nemen van een enkelvoudige dosis dient men ten minste 6 uur te wachten vooraleer een volgende dosis te nemen. De aanbevolen dosering niet overschrijden.

Dosering bij oudere patiënten:
Er is geen specifieke aanpassing van de dosis vereist.

Toedieningswijze:
Voor oraal gebruik. Patiënten met een gevoelige maag wordt aangeraden Ibuprofen EG in te nemen tijdens een maaltijd.

Opgelet met

Aandoeningen

U mag dit geneesmiddel niet gebruiken als u lijdt of geleden heeft aan:
  • overgevoeligheid voor ibuprofen of voor één van de hulpstoffen;
  • een maag- of darmbloeding of perforatie na inname van andere anti-inflammatoire geneesmiddelen;
  • een maagzweer, 
  • ernstige nier-, hart- en/of leveraandoeningen;
  • bepaalde ziekten van het immuunsysteem (systemische lupus erythematodes of andere collageenaandoeningen).


U zou extra voorzichtig moeten zijn met dit geneesmiddel als u lijdt aan:

  • maag- of darmproblemen of chronische ontstekingen van de darm (colitis ulcerosa, ziekte van Crohn),
  • hoge bloeddruk,
  • zwakke hart-, nier- of leverfunctie,
  • astma,
  • hooikoorts,
  • neuspoliepen,
  • langdurige slijmvliesontstekingen of ziekten die een vernauwing van de luchtwegen veroorzaken,
  • uitdroging,
  • hoge cholesterol,
  • diabetes,
  • waterpokken (varicella) en
  • ontstekingen (maskeren van symptomen). 

Zwangerschap

Niet van toepassing

Borstvoeding

Niet van toepassing

Autorijden

Niet van toepassing

Alles eten

Het is belangrijk dat u er op let dat u voldoende gehydrateerd bent en blijft tijdens de behandeling door veel te drinken. U vermijdt ook best sterke kruiden die een irriterend effect op de maag kunnen hebben.

Alcohol

Beperk alcohol zoveel mogelijk. Alcohol kan het risico op maag- en darmzweer of maagbloeding verhogen.

Interacties

Bij gelijktijdig gebruik met andere ontstekingsremmende middelen of cortisone is er een groter risico op maag- of darmzweren. Het is raadzaam om bij gelijktijdig gebruik met andere ontstekingsremmende middelen uw arts te raadplegen.

Bij gelijktijdig gebruik met diuretica is het raadzaam om uw arts te contacteren. Het effect van deze geneesmiddelen kan verminderd worden waardoor er een verhoogd risico op een verminderde werking van de nieren bestaat.  Het is belangrijk om voldoende te drinken tijdens de behandeling met deze geneesmiddelen. Paracetamol  kan eventueel als alternatief voor dit geneesmiddel gebruikt worden in dit geval.

Bij gelijktijdig gebruik met acetylsalicylzuur (aspirine) is er een groter risico op maag- of darmzweren en bloedingen.

De werking van geneesmiddelen tegen hoge bloeddruk, angina pectoris of hartfalen zal verminderen indien u deze samen neemt met ibuprofen. Controleer de bloeddruk regelmatig. Raadpleeg uw arts.

Bespreek mogelijke interacties met geneesmiddelen en/of voedingssupplementen die u inneemt met uw arts. Alle mogelijke interacties staan beschreven in de bijsluiter.

 

 

Bewaren

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die is te vinden op de doos of de fles na ‘EXP’. Daar staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.

Voor dit geneesmiddel zijn er geen speciale bewaarcondities.

In beeld

Algemeen

Dit geneesmiddel bevat ibuprofen.

Ibuprofen behoort tot de klasse van de zogenaamde NSAID’s (niet-steroïdale anti-inflammatoire middelen). Deze geneesmiddelen verminderen de effecten van enzymen die verantwoordelijk zijn voor pijn en ontsteking.

De arts/apotheker kan dit geneesmiddel voorschrijven/aanraden voor de behandeling van pijn, koorts en/of ontstekingen bij kinderen.

Indien u na één week geen verbetering van de symptomen waarneemt, contacteer dan uw arts.
Het is ook belangrijk om tijdens de behandeling voldoende te drinken om uw hydratatie op peil te houden.

Bijwerking

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen geven. Niet iedereen heeft last van bijwerkingen.
De bijwerkingen verdwijnen meestal snel na stoppen van het geneesmiddel. De behandeling moet meteen gestopt worden wanneer een gastro-intestinale bloeding of zweer zich voordoet. Let op met bloed in de stoelgang (zwarte stoelgang), maagpijn en/of misselijkheid. Raadpleeg een arts.

Mogelijke nevenwerkingen zijn:

  • ademhalingsmoeilijkheden,
  • te lage of te hoge bloeddruk, invloed op het hart en vochtophoping (oedeem).
  • maagpijn,
  • misselijkheid,
  • pijn in de bovenbuik,
  • maagzuur,
  • gestoorde spijsvertering,
  • diarree of constipatie,
  • braken,
  • opgezwollen gevoel,
  • winderigheid,
  • verminderde eetlust,
  • maagdarmzweer,
  • bloed in de stoelgang,
  • maagdarmbloedingen,
  • hoofdpijn,
  • slapeloosheid of slaperigheid,
  • duizeligheid, zenuwachtigheid of verwarring,
  • huidreacties,
  • droge ogen en mond,
  • neusverkoudheid,
  • tandvleesabces.

Bij sterke overgevoeligheidsreacties is onmiddellijke hulp van een arts noodzakelijk. Deze worden gekenmerkt door een opgezwollen gezicht, tong of strottenhoofd, kortademigheid, versnelde hartslag, verlaagde bloeddruk of ernstige shock.

Bij langdurig gebruik van hoge dosissen van dit geneesmiddel kan hoofdpijn ontstaan. Het is belangrijk dat u deze hoofdpijn dan niet probeert te behandelen met nog hogere dosissen. Contacteer uw arts wanneer u last heeft van hoofdpijn na inname van dit geneesmiddel.


Minder voorkomende bijwerkingen kan u terugvinden in de bijsluiter.

Heeft u last van bijwerkingen die niet op de bijsluiter vermeld staan, neem dan contact op met uw arts of apotheker. 

Samenstelling

De werkzame stof in Ibuprofen EG is: ibuprofen.

1ml suspensie voor oraal gebruik bevat 40 mg ibuprofen.
1,25 ml bevat 50 mg ibuprofen
2,5 ml bevat 100 mg ibuprofen
3,75 ml bevat 150 mg ibuprofen
5 ml bevat 200 mg ibuprofen

De andere stoffen in Ibuprofen EG zijn:
citroenzuurmonohydraat
glycerol
vloeibare maltitol
natriummethylparahydroxybenzoaat (E219)
natriumpropylparahydroxybenzoaat (E217)
polysorbaat 80
natriumsaccharine
gezuiverd water
xanthaangom
kersenaroma